Fico a Draxler: Učitelia sú idioti

Autor: Peter Frasch | 25.1.2016 o 15:42 | Karma článku: 14,16 | Prečítané:  4586x

Minister školstva a premiér povedali učiteľom, že sú idioti. Navyše Smer nechcene odkrýva systém prenasledovania vlastných občanov, ktorý v tichosti uviedol do praxe.

Cez víkend minister školstva Draxler a premiér Fico oznámili učiteľom, že sú idioti. Ako inak interpretovať ich slová, že s nikým sa rokovať nebude, že do 5. marca pre učiteľov viac urobiť nemôžu, lebo nejaký legislatívny proces je uzavretý. To hovorí človek, ktorý za pár dní zmenil ústavu tejto republiky, kvôli migrantom, ktorí Slovensko obchádzajú veľkou okľukou. Ak by teda vláda Smeru už skutočne nič nevedela dať učiteľom pred voľbami, ako to tvrdia smeráci, sami uznáte, že iba idiot by vstúpil do štrajku. No a učitelia do toho štrajku vstúpili. Buď sú teda idioti, ako sa to verejnosti snažia smeráci nahovoriť, alebo sa predsa len niečo dá urobiť, akurát to nechcú urobiť, lebo ako ukazuje zmena v ústave, časovo sa to stíha a ako ukazujú Ficove sociálne balíčky, aj peniaze nato sú.

Prečo teda Fico ignoruje školstvo? Mimochodom, školstvo je jedna z hlavných priorít každej slušnej sociálnodemokratickej strany v Európe. Smer totiž netuší ako zreformovať školstvo. Fico sa zmohol len na prázdne reči o zvyšovaní platov učiteľov o 50% počas jeho vlád. No... Za 10 rokov sa priemerna mesačná mzda v SR zvýšila o 53% (Podľa ŠU SR, 2005 - 573,39Eur; 2015 – 880Eur, čo je lineárny odhad podľa vývoja prvých 3 kvartálov v porovnaní s rokom 2014) a ak by sme odpočítali 1,5 roka Radičovej vlády, tak sa to číslo veľmi nezníži. Bolo by niekde na úrovni 47%. Čiže ak by bola aj pravda, čo Fico tvrdí (v prípade Fica by šlo skôr o výnimku, ako o pravidlo, že hovorieva pravdu), platy učiteľov len kopírovali platy celého Slovenska. Smer teda pre lepšie platy učiteľov nepohol ani prstom. Preto si Smer zvolil taktiku spochybňovania zmysluplnosti štrajku a tak minimalizoval straty voličských hlasov. Chce učiteľov odradiť od štrajku vyhláseniami, že teraz nič nevybavia, tak načo štrajkovať. Dúfajú, že mnoho učiteľov im uverí a to malé množstvo učiteľov, čo zostane v štrajku, smeráci budú bagatelizovať, tak ako to doteraz robili s požiadavkami učiteľov a skôr, či neskôr to vzdajú. No väčší problém je v tom, že Smer popri vyhláseniach a bagatelizovaní štrajku robí aj niečo iné. Oveľa horšie. Zastrašuje a prenasleduje vlastných občanov! Áno, robia to, čo komunisti pred vyše 25 rokmi a dnes vidíme v Putinovom Rusku.

Už pred štrajkom sa dostalo do médií, že niektorí riaditelia škôl zakazovali učiteľom štrajky, riaditeľov štrajkujúcich škôl si predvolávali starostovia a župani, učiteľov zastrašovali, že ich vyhodia, či zhoršia pracovné podmienky, riaditeľov zastrašovali starostovia, že im škrtnú dotácie. Dokonca v Košiciach okresný úrad žiadal zoznam štrajkujúcich učiteľov. A prečo to robia? Nejde len o informovaní sa o stave na školách, alebo o pokus o vecnú diskusiu s učiteľmi a riaditeľmi škôl. To by bolo legitímne zo strany starostov, županov a „provládnych“ riaditeľov škôl. Ide o už spomínané minimalizovanie strát a súčasne prípravu  na revanš. Po voľbách, ak Smer bude opäť vládnuť, budú môcť  na školách robiť čistky. Budú môcť vyhadzovať učiteľov zo zamestnania, zlučovať školy s malým počtom učiteľov, vymieňať riaditeľov a X ďalších vecí, na ktoré dnes nikto ani len nepomyslí a nikto im v tom nebude môcť zabrániť, lebo bude po voľbách. Sila vládnej propagandy cez média so Smerom spriaznených prevalcuje všetky argumenty, dôkazy, analýzy, či svedectvá. A ak by sa náhodou riaditelia a starostovia vzpierali, Smer bude mať dosť poslancov nato, aby zmenilo zákony tak, aby tie čistky nakoniec prebehli. Učitelia, ktorí dnes vstúpili do štrajku majú svoje dni v školstve spočítané. Skôr, či neskôr skončia na školách, Smer ich bude pekne postupne vyhadzovať zo škôl, aby to nebolo tak okaté, že by to propaganda nevedela spracovať a spôsobilo by to veľké vzopretie verejnosti. Jedinou možnosťou pre učiteľov je nevzdať sa a keď bude potrebné, vydržať štrajkovať až do dňa volieb.

Možno sa to zdá neuveriteľné, no ako dôkaz čo pripravuje Smer môže poslúžiť aj minister zdravotníctva Čislák, ktorý cez víkend do kamery odporným úškrnom na tvári oznamoval, že teraz počas protestu niekoľkých stoviek sestier je vhodná príležitosť zatvárať oddelenia a tým znižovať počet akútnych lôžok, ktoré má Slovensko prebytok. Čiže nejde o odbornou analýzou dokladovaný zoznam oddelení, ktoré je potrebné objektívne zrušiť, ale rušiť sa bude podľa toho, na ktorých oddelenia dalo najviac sestier výpoveď. To, že je nedostatok zdravotných sestier v zdravotníctve už minister nerieši. Teda vyvstáva otázka, prečo by to malo byť iné v školstve?

Ďalšou indíciou povolebných zámerov Smeru sú vyjadrenia predsedu parlamentu Pelegriniho. Je choré, keď predseda parlamentu vyhlási, že to čo vyše 11 tisíc učiteľov (zatiaľ) zorganizovalo „nie je štandardný štrajk v zmysle zákona o kolektívnom vyjednávaní,“ lebo vraj ho „neorganizuje konkrétna stavovská organizácia.“ Teda, ak štrajk neorganizuje oficiálna organizácia učiteľov, ktorú má mimochodom pod palcom Smer, minimálne v osobe šéfa odborov Ondeka, tak to podľa Pelegriniho nie je štrajk. Putin v Rusku upravil pravidlá štrajkov a demonštrácií tak, aby ich mohol mať čo najviac pod kontrolou. Šéf parlamentu sa svojim vyjadrením jednoznačne prihlásil k ruskému chápaniu demokraciu. Štrajkovať sa môže iba podľa pravidiel, ktoré vláda stanoví a štrajkovať môže len ten, koho má vláda pod kontrolou.

Tak ako Smer robil čistky v štátnej správe, bude robiť aj v školstve a zdravotníctve. Hlavnou zbraňou bude strach, tak ako nám to Smer predvádzal pri svojej obľúbenej predvolebnej téme, migračná kríza. Slovensko nie je v takej dobrej kondícii, ako sa pred voľbami do našich myslí snaží vnútiť Smer. V ďalšom volebnom období to bude oveľa jasnejšie. Nie, po voľbách Fico neoznačí štrajkujúcich učiteľov za teroristov, ktorí chcú narušiť poriadok v jeho štáte a nenabehne 2500 novo prijatých policajtov do škôl a začne hromadne zatýkať. Zničiť človeka sa dá aj iným spôsobom, pripravením o príjem a v Smere to veľmi dobre vedia.

Nakoniec ešte jedno odporúčanie na blog. Ak som vás nepresvedčil, možno vás tento blog presvedčí. Ak som vás presvedčil, prečítajte si ho aj tak. Pochopíte, prečo si učitelia zaslúžia podporu širokej verejnosti, prečo by sa k nim mali pridať aj ďalší učitelia, ktorí sa doteraz báli a hlavne .... prečo učitelia nie sú idioti! http://slovenskychucitelov.blog.sme.sk/c/398851/fico-klame-a-odvadza-pozornost.html

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Érsek sa rozhodol, bratislavské letisko chce dať do prenájmu

Minister predložil návrh na 30-ročnú koncesiu letiska.

SVET

Čoraz viac utečencov mieri na sever Európy cez Slovensko

V Rakúsku vojaci pomáhali pri klasickej policajnej činnosti.


Už ste čítali?