Moslimskí Maďari - nový blud v kampani?

Autor: Peter Frasch | 22.1.2016 o 15:27 | Karma článku: 4,85 | Prečítané:  900x

Už aj vám lezie krkom téma migranti z úst politikov? Ako nás politici chcú chrániť voči niečomu, čo zatiaľ neexistuje? A kašlú nato, čo existuje až príliš dlho? Kolabujúce zdravotníctvo, školstvo, vysoká nezamestnanosť, ...

Opäť tu máme kampaň, ktorá pracuje so strachom ľudí. Tentoraz to nie sú Maďari, ale moslimovia. Samozrejme, musíme sledovať čo sa deje okolo nás a migračná kríza je jednou z vecí, ktorú nemožno prehliadať a je potrebné veľmi podrobne ju sledovať. Je tiež potrebné sa pripravovať na negatívne scenáre, ktoré by mohli eventuálne nastať, ale vykrikovať do médií, že štát musí snoriť po moslimoch na celom Slovensku je choré. Už nám chýba len to, aby z najvyšších miest tohto štátu začali vykrikovať, že preventívne moslimov musíme začať vešať na kandelábre. Pre istotu. Rozumiem, že kritické množstvo Slovákov má v DNA výbave snorenie, inak by sme tu nemal deportácie Židov, či dokonca udávanie spoluobčanov počas svetlého socializmu. Aj po roku 1989 boli na Slovensku tendencie vyháňať Maďarov z republiky, či dokonca vešať. Pre istotu. A opäť hlásané z najvyšších miest. Teraz sme si našli nového smrteľného nepriateľa. Moslimov! To sú tí, ktorých na Slovensku ešte menej ľudí videlo, ako Maďarov. Už len čakám, ktorý politik začne do médií škriekať, že naše krásne Slovensko chcú zničiť moslimskí Maďari (že by SNS? V kampani je zatiaľ akási krotká), nejaký nový druh bytostí na mape politickej fantazmagórie, nech si slovenský volič vie rukolapnejšie predstaviť, čo to je za zviera, pred čím nás varuje a chce, hoci aj proti našej vôle, napríklad taký Fico, chrániť. Namiesto toho by nám mal Fico najprv dokázať, ako vie ochrániť naše ženy pred nejakými Jánošmi z jeho vlastnej strany. Zatiaľ to však vyzerá, že skôr chráni spolu straníka a ženy na Slovensku sú mu ukradnuté. Z pohľadu riešení migračnej krízy, je samozrejme kvóty potrebné odmietnuť a hotovo. Niet čo riešiť v kampani. Aj keby nám sem navozili tisíce moslimov, budú od nás utekať späť do Nemecka, či dokonca do krajiny pôvodu. Tak načo toľká panika v predvolebnej kampani? A zahraničným partnerom, ktorý by stále nedali pokoj s kvótami, by stačilo len jemne naznačiť, že koncentračné tábory na území Slovenska už v minulom storočí boli a v tomto storočí by sme ich neradi začali opäť budovať. Hoci by nám nato dal Brusel aj eurofondy. Mimochodom, zaujímalo by ma, či slovenskí policajti vysielaní do zahraničia dostali povolenie od ministra Kaliňáka strieľať ostrými nábojmi na migrantov? Niektoré výjavy z hraníc sú dosť drsné a bez zbraní sa asi ťažko ochránia sami policajti, nieto aby zabránili prechodu hraníc tisícom migrantov.

Posledné dve poznámky k téme migrácia. V diskusiách sa často miešajú pojmy utečenec a migrant. Ešte aj novinári majú z toho chaos a ak im priamo v danom rozhovore politik nepovie, že teraz myslel na ekonomických migrantov, nie na utečencov utekajúcich pred smrťou, tak správu totálne domrvia. Potom už pomaly na Slovensku nemáte politika, ktorý by podľa médií nechcel strieľať rakety na člny v Stredozemnom mory plnom detí utekajúcich pred hrdlorezmi z ISIS. Teda, keď sa hľadá riešenie, malo by sa separátne hovoriť o riešení pre utečencov a riešení pri migrantov. Riešenia totiž môže byť diametrálne odlišné.

Druhá poznámka je o multikulti. Multikulti v Európe podľa mňa nezlyhalo. Zlyhalo niečo iné. Nazval by som to „multicivilizácia“. Teda funkčné nažívanie viacerých civilizácii na jednom území ako rovný s rovným. Ak by zlyhalo multikulty, tak by žiadna EÚ, ani Schengen neexistoval. Nemyslím si totiž, že Rumun, Slovák, Ír, Grék, Španiel, Maďar, Poliak, či Nemec sú jedna kultúra. No sú príslušníkmi jednej civilizácie. Inými slovami, ak by multikulty zlyhala, vojna a genocída civilného obyvateľstva medzi Slovenskom a Maďarskom by už dávno bola ukončená. Obávam sa však, že migrácia Indov, či Číňanov v takých množstvách v akých prichádzajú moslimovia do Európy už niekoľko desiatok rokov, by vygenerovala podobné napätie aké dnes máme s moslimami. Nie náhodou existuje výraz čínska štvrť. To, že nejakí moslimovia sa dokázali zintegrovať v nejakej európskej krajine ešte nepopiera moju tézu o zlyhaní multicivilizácie. Zintegrovaní migranti akurát opustili svoju rodnú civilizačnú entitu a prešli do európskej civilizačnej entity hoci kľudne mohli zostať veriacimi moslimami. Príslušnosť k civilizácii teda nie je daná rasou, či náboženstvom. Aj na Slovensku máme „kresťanov“, ktorí by nemali problém zatvárať do väzenia ženy, ktorým vytúžené dieťa dopriala veda. Pochybujem, že spomínaní kresťania patria do našej modernej európskej civilizačnej entity.

Dosť o migračnej kríze. Čo teda chcem počuť v predvolebnej kampani? Chcem počuť slovo reformy. Presnejšie výraz štruktúrne reformy. Chcem počuť aké štruktúrne reformy chcú strany presadiť ak by boli vo vláde a hlavne ako tie reformy chcú urobiť. Chcem vedieť, ako chcú zásadne zvýšiť kvalitu školstva. Ako skvalitniť zdravotníctvo, aby ľudia v nemocniciach zbytočne neumierali. (Zatiaľ sa táto vec objavila len v zopár blogoch zúfalých ľudí, preto asi tento jav mienkotvorné médiá zatiaľ ignorujú a Fico sa môže tváriť, že v zdravotníctve teraz ide len o vzburu pár sestier (2%), ktoré si pred voľbami chcú vytrieskať z vlády viac peňazí. Resp. úmrtie je len zlyhaním jednotlivca, nie systému.) Chcem vedieť, ako zmenia podnikateľské prostredie. Či mienia ďalej rozdávať dotácie spriazneným podnikateľom, ako Fico, alebo mienia zmenšiť pokrivenie prostredia. Chcem vedieť, čo chcú urobiť s nefunkčnou prokuratúrou, políciou, tajnou službou a súdmi. Chcem vedieť, že keď už nás štát bude musieť chrániť, načo má naša armáda a koľko amerických vojakov bude musieť napochodovať na Slovensko, aby nás slovenskí politici dokázali ochrániť. Chcem vedieť, čo mienia urobiť s dôchodkovým systémom, keďže už aj smerácky minister sociálnych vecí priznal, že I. pilier kolabuje a 4 roky s tým nedokázal urobiť nič, len pripraviť niekoľko tisíc ľudí aj o  to málo peňazí na dôchodok ich vyhnaním z II. piliera. Chcem vedieť, ako chcú strany znížiť nezamestnanosť aspoň na úroveň 5%. A ešte veľa ďalších vecí by som chcel vedieť.

Kedy sa to dozviem? Ľudia nemajú čas čítať programy, hlavne keď každý vie, že „papier“ znesie všetko. Chcem, aby sa politici hádali v diskusiách ako chcú urobiť reformy. Načo sú mi médiá, ktoré nie sú schopné vytvoriť priestor na takéto diskusie? Médiá opakujúce kecy z tlačoviek strán sú zbytočné. Páni novinári, nie je vám trápne, že robíte politikom len hlasnú trúbu? Prestaňte sa sťažovať, že v predvolebnej kampani je mŕtvo, že opozičné strany nie sú schopné ani len sekundovať Smeru. O čom vám majú rozprávať, keď vás stále zaujíma len tá migračná kríza, ktorá navyše na Slovensku ani len nehrozí.

Nemám problém s tým, že médiá a politici riešia migračnú krízu. Mám však problém s tým, že v predvolebnej kampani migračná kríza priveľmi dominuje a oveľa dôležitejšie problémy Slovenska sa vôbec neotvárajú, alebo komunikujú len povrchne. Len ako povinná jazda vo forme všeobecných hesiel. Potom niet divu, že v záplave tých ochranárskych hesiel niekto vytiahne primitívne heslo na nejakých imaginárnych moslimských Maďarov.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Érsek sa rozhodol, bratislavské letisko chce dať do prenájmu

Minister predložil návrh na 30-ročnú koncesiu letiska.

SVET

Čoraz viac utečencov mieri na sever Európy cez Slovensko

V Rakúsku vojaci pomáhali pri klasickej policajnej činnosti.


Už ste čítali?