Ftáčnik, akoby člen SMERu

Autor: Peter Frasch | 12.11.2014 o 15:45 | Karma článku: 7,48 | Prečítané:  570x

Iste si ešte pamätáte, že sme tu pred pár mesiacmi mali v prezidentskom úrade nejakého starého uja. Raz vyhlásil, že je akoby členom SMERu. To už bol prezidentom a bolo to v čase vrcholiacej prezidentskej predvolebnej kampane. Nedávno sa mi do rúk dostal predvolebné noviny smeráckeho kandidáta na starostu Ružinova Slavomíra Drozda. Na titulnej strane sa na veľkej fotke objavil s kandidátom aj súčasný primátor a kandidát Milan Ftáčnik. A opäť som mal pocit, že niekto tu je akoby členom SMERu.

Keďže som nikde nezachytil, že by sa Ftáčnik od obsahu novín kandidáta SMERu dištancoval, tak predpokladám, že s ňou súhlasí. Je predvolebná kampaň, takže obviňovanie z klamstiev, či zavádzania súčasného starostu Ružinova Dušana Pekára môžeme odignorovať. Odignorovať starostovanie pána Drozda pred rokom 2010 však nemožno, takže Ružinovčania budú voliť aj na základe minulých činov kandidáta SMERu. Samozrejme on sa spolieha nato, že Ružinovčania zabudli. Na zabúdanie Bratislavčanov sa však spoliehať nemôže súčasný primátor Ftáčnik. Uvidí sa vo voľbách, akú majú voliči pamäť.

Kandidát Drozd na stránkach novín nasľuboval neuveriteľné veci. Smerácka rétorika hovorí o boji, tak ide bojovať s developermi. Namiesto toho, aby sa už konečne nastavili jasné, prehľadné, predikovateľné  a vynútiteľné pravidlá pre výstavbu v Ružinove, ktoré sa navyše budú aj bez výnimky dodržiavať, chce bojovať a tým traumatizovať ružinovskú verejnosť. Pán kandidát si ide kupovať hlasy sľubmi o letných pobytoch detí a dôchodcov pri chorvátskom mori. Však načo vyhadzovať peniaze na poškodené alebo chýbajúce smetné koše, lavičky, pouličné lampy, či rozbité chodníky a cesty, alebo schátrané detské ihriská a parky. A ako správny smerácky budovateľ  ide vybodovať novú plaváreň a halu. Samozrejme z článku sa nedozviete kto to zaplatí. Má súkromného investora? Zaplatí to z rozpočtu Ružinova, či zoženie eurofody?

A ešte jedna pikoška z novín. Podľa kandidáta Drozda je riešením neschopnosti polície, prokuratúry a súdov potlačiť organizovaný zločin zbúrať stavby, v ktorých sa mu darí a postaviť na ich mieste veľký komplex budov. Asi takto chápem chválenie sa kandidáta s komplexom Retro, ktorej dal zelenú ako starosta. Z logiky veci vyplýva, že Ružinovčania môžu asi očakávať po každom strieľaní, výbuchu, či vylúpení nejakej prevádzky na mieste zločinu bagre namiesto polície, ktorá vec riadne vyšetrí, páchateľov dolapí a súd ich spravodlivo odsúdi. V kontexte budovy Retra je dosť smiešne volanie pána kandidáta proti zahusťovaniu Ružinova, alebo nedostatku parkovacích miest, či preťažení ružinovských ciest.

Tak s týmto všetkým asi pán Ftáčnik súhlasí. Ak obaja páni vyhrajú voľby, asi budú spolupracovať. Potom aj pán Ftáčnik bude bojovať s developermi namiesto toho, aby si robil svoju robotu? Alebo bude búrať všetko čo je objektom kriminálnych živlov? Cynik by povedal, že by mal začať s parlamentom a úradom vlády. Pán Ftáčnik z môjho pohľadu nie je nezávislý kandidát. Ani náhodou. Je to kandidát SMERu, len na volebnom lístku marketingovo lepšie vyzerá výraz „nezávislý kandidát“. Vo voľbách uvidíme. Možno Bratislavčanom nezaujíma, že ich primátor za 4 roky v podstate nič neurobil a skutočne im bude stačiť len ukecaný hovorca a nacvičený úsmev pod fúzami. A teraz som nemyslel na predsedu parlamentu Pašku, ale na akoby člena SMERu.

 

Poznámka: Som kandidátom na poslanca do zastupiteľstva v mestskej časti Ružinov a kandidátom na poslanca do mestského zastupiteľstva Bratislavy.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Érsek sa rozhodol, bratislavské letisko chce dať do prenájmu

Minister predložil návrh na 30-ročnú koncesiu letiska.

SVET

Čoraz viac utečencov mieri na sever Európy cez Slovensko

V Rakúsku vojaci pomáhali pri klasickej policajnej činnosti.


Už ste čítali?