Fico! odstúpte!

Autor: Peter Frasch | 21.3.2014 o 16:12 | Karma článku: 8,01 | Prečítané:  542x

Robert Fico už mnohokrát dokázal, že je nezodpovedný politik bez charakteru a vízie. Jeho charakter vystihuje putinovský štýl vedenia kampane. Pokým Putin tvrdí, že na Kryme nie sú žiadni ruskí vojaci, hoci každý vie, že tam sú, Fico tvrdí, že on antikampaň voči Kiskovi nerobí, hoci všetci vedia, že ju robí. Paralela medzi nečestnými metódami, agresivitou a ďalšími aspektmi politiky Fica a Putina sú neprehliadnuteľné a nepotrebujú ďalší komentár.

Od Fica nepočuť aký chce byť prezident a ako to chce zagarantovať. Áno je to smiešne, niečo takéto garantovať, ale prosmerácky novinári nemajú problém na tlačovkách pýtať garancie od Andreja Kisku na oveľa väčšie nezmysly. Pravdupovediac, ani od Kisku veľa nepočuť o jeho prezidentských úmysloch, no ale nemožno sa tomu ani čudovať. Po prvom kole je neustále v defenzíve a musí odrážať úbohé, ale na bežných voličov účinne pôsobiace útoky Fica. No a bez nich Kiska vyhrať nemôže, tak ako nemohla Radičová vyhrať v roku 2009, keď väčšinu z nich Fico, pardon Gašparovič, presvedčil, že Radičová chce pripojenie južného Slovenska k Maďarsku. Úbohé, primitívne, nelogické, smutné, bez dôkazov, ale zabralo.

Prečo však Fico vedie agresívnu útočnú antikampaň proti Kiskovi, keď v roku 2012 viedol asi najmiernejšiu neútočnú kampaň a Smer dostal najviac hlasov vo svojej histórii, ktorá ako sa zdá už nikdy nezopakuje? Lebo pokým v roku 2012 si Fico vystačil jedným sloganom, v ktorom zhrnul svoju ponuku a ľudia jej uverili, dnes by to nestačilo na Kysku, hoci by mal ďalší „skvelý" slogan a „veriaci" by opäť uverili. Jednoducho nevie nič ponúknuť, čo by ľudí presvedčilo, že by bol lepším prezidentom ako Kiska a oplatí sa im ísť 29.marca k urnám a voliť ho. Preto sa musí popri zapnutej siréne pre svojich skalných voličov, že poďte ma voliť, lebo potupne prehrám, rozpútať aj antikampaň, ktorá ak už nepritiahne Kiskových voličov do Ficovho tábora, tak aspoň ich dostatočne znechutí, aby Kiskovi svoj hlas nakoniec nedali.

Zatiaľ všetky Ficove zbrane zlyhávajú. Ľudia si myslia, že Fico je so scientológmi väčší kamarát, ako Kiska a už pozadie SMERu nemusia vnímať ako obchodovanie s politikou, ale môže to mať aj scientológické pozadie. Možno po krčmách už ľudia špekulujú, či náhodou Malatinský, Kaliňák, alebo Počiatek nie sú tiež scientológovia na tajňáša. Kiskovo „úžerníctvo" tiež neprináša očakávané výsledky, keď sa úkázalo, že podľa Ficovej definície úžery by museli byť všetky slovenské banky úžerníci. Takéto bludy mu zhltnú len tí najvernejší, hoci veľa ľudí iste má ťažké srdce na banky. Asi ani políciou pripravované štatistiky samovrážd spôsobené  akože pôsobením nebankoviek a pôžičkových spoločností neprinesie ovocie po zverejnení zámeru Danielom Lipšicom. Kiska by sa mohol v priamom televíznom duely opýtať Fica, či má aj štatistiky, že koľko samovrážd spôsobili štátom riadenými organizáciami iniciované exekúcie voči státisícom občanov, ktoré sa často ukázali ako minimálne pochybné a útočili na bezbranných dôchodcov. A hlavne, čo proti tomu ako premiér urobil, aby ochránil týchto zraniteľných ľudí od tyranie štátu?

Fico už avizoval, že sa pokúsi Kisku potopiť cez zahraničnú politiku. No ... ak človek, ktorý je vo funkcii premiéra a má k dispozícii veľký štátny aparát nato, aby sa kvalifikovane vedel vyjadriť v podstate k hocičomu, vyhlási, že nevie povedať, čo sa deje na ukrajinskej scéne a veľmi ťažko sa dokáže orientovať v zákulisí, potom takýto človek by mal rovno podať demisiu a nie poučovať o zahraničnej politike. No nie toto je ten najhlavnejší dôvod prečo by mal Fico odstúpiť z boja o prezidentské kreslo.

Predstavme si, že Fico vyhrá prezidentské voľby. V Smere sa okamžite rozhorí vnútrostranícky boj o posty. Rôzne smerácke záujmové skupiny by mali opäť príležitosť uchmatnúť si viac zo štátneho koláča financií, bojovalo by sa o post premiéra, členov vlády a ďalšie posty vo vedení štátu. Iste by boli aj tlaky z parlamentu na prechod niektorých poslancov do exekutívy, možno by sa dokonca hľadal nový predseda parlamentu. Museli by sa vyrokovať nové interné dohody, napísať nové dokumenty typu programové vyhlásenie vlády a pod. A teraz si to skombinujme so situáciou na Ukrajine. Viete si predstaviť situáciu, kedy na Slovensku by sme mali inaurgáciu prezidenta Fica so smeráckym chaosom v pozadí, ktorý by paralyzovalo rozhodovacie schopnosti štátu a vojnu na Ukrajine, možno státisícmi utečencov na našej ukrajinskej hranici, či nebodaj ruské  tanky na našich hraniciach? Že absurdné? Úprimne, koľkí z nás si mysleli pred cca. 1-2 mesiacmi, že ruskí vojaci si dovolia okupovať ukrajinský Krym a dnes už bude Krym v podstate súčasťou Ruska?

Potom tu vyvstáva jedna neodbytná otázka:

Ktorý prezidentský kandidát je vlastne bezpečnostným rizikom pre Slovenskú republiku?

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Érsek sa rozhodol, bratislavské letisko chce dať do prenájmu

Minister predložil návrh na 30-ročnú koncesiu letiska.

SVET

Čoraz viac utečencov mieri na sever Európy cez Slovensko

V Rakúsku vojaci pomáhali pri klasickej policajnej činnosti.


Už ste čítali?