Ostanú Košice červené?

Autor: Peter Frasch | 8.11.2013 o 14:59 | (upravené 20.3.2014 o 21:52) Karma článku: 10,56 | Prečítané:  590x

"Nevolím, lebo nemám koho, nepoznám kandidátov", "Nevolím, lebo všetci sú rovnakí, rovnako kradnú a korumpujú"  či "Nie som ochotný voliť menšie zlo". Aj toto sú časté alibistické vyjadrenia ľudí, ktorí nechodia voliť. Sú to všetko len výhovorky!  Vždy je z čoho vyberať, akurát je potrebné trocha posurfovať po internete a informovať sa o stranách a kandidátoch, čo sú zač. Uznávam, pre bežných ľudí to môže byť nadľudská úloha. Dobre ... tak teda voličom, ktorí chcú ísť voliť a nestihli sa zorientovať zjednoduším život. Teda aspoň tým, ktorí žijú v Košickom kraji. Konečne môžete voliť skutočne pravicového župana. Konečne nemusíte voliť menšie zlo. Stačí 9.novembra ísť do volebnej miestnosti a zakrúžkovať meno Ivan Kuhn, ktorý kandiduje za OKS.

IVAN KUHN - kandidát na predsedu Košického samosprávneho kraja za OKSIVAN KUHN - kandidát na predsedu Košického samosprávneho kraja za OKS

A prečo by ste ho mali voliť? Zopár zdrojov na bleskové zorientovanie sa:

1.       Osobná web stránka: http://www.ivankuhn.sk

2.       Diskusia kandidátov na predsedu KSK na TA3: http://www.ta3.com/clanok/1029374/volby-do-vuc-kosicky-kraj.html

3.       Ivan Kuhn na web stránke OKS: http://www.oks.sk/author.php?ivan-kuhn

4.       Aj na Facebooku si s nim môžete pokecať https://www.facebook.com/pages/Ivan-Kuhn/1417475951800555?fref=ts

A ešte pridám pár svojich argumentov v prospech voľby Ivana Kuhna:

Prípad učiteľa Ota Žarnaya je exemplárnym príkladom, prečo by smerák Zdenko Trebuľa už ďalej nemal byť županom v Košickom kraji. Učiteľ upozornil na pochybné plytvanie s peniazmi školy, odmenou mu bola výpoveď. Trebuľa nechráni peniaze župy, podporuje rodinkárstvo a obohacovanie sa na úkor verejných zdrojov. Inak by už dávno odvolal vedúceho odboru školstva KSK Štefana Kandráča, verejne by vyzval riaditeľa školy Petra Ivana  na odstúpenie a ak by to nespravil, inštruoval by zástupcov župy v školskej rade školy, aby navrhli a zahlasovali za odvolanie riaditeľa. Nič z toho neurobil. Úrad KSK a jeho podriadené organizácie od takýchto praktík je potrebné vyčistiť.  Ivan Kuhn to nepochybne nebude váhať urobiť. Strana OKS nemá tak veľa členov, aby musel rozdávať trafiky straníkom a ich rodinným príslušníkom ako väčšina iných strán. Takže transparentné výberové konania, ktorých výsledkom budú kvalifikovaný úradníci sú v jeho prípade zaručené. A ak napriek tomu by nejaký riaditeľ začal bačovať, žiaden „Žarnay" by nebol vyhodený, ale niekto iný. Samozrejme, ak chcete mať zo svojich detí poslušných psíkov, ktorí sklopia uši vždy, keď ich niekto okríkne a pohrozí im, tak ako im to predvádzajú učitelia na danej škole, Ivana Kuhna nevoľte.

Ďalší argument: Základom predvolebnej kampane je konfrontácia programov, myšlienok, zámerov aj doterajších činov. TA3 realizovala šnúru predvolebných diskusií s kandidátmi na župana. Bol to teda vhodný priestor na konfrontáciu nározov. Je možné si pozrieť v archíve TA3 a urobiť si vlastný názor (viď. hore bod 2). V rámci diskusií bolo možné SMSkou dať hlas kandidátom. Ivan Kuhn košickú debatu síce tesne, ale vyhral. Samozrejme, ak by na debate bol súčasný košický smerácky župan Trebuľa, čísla by boli asi iné. No nepovažoval za potrebné prísť, keďže si je istý svojim víťazstvom, ktorá asi pramení z masívnej reklamnej kampane, „kupovania" si voličov na predvolebných kortešačkách, zákulisným ťahom, či pôsobením straníckej mašinérie nielen SMERu, ale aj Mostu  a SMK. Inak to je dosť nechutný paradox, keď maďarské strany Most a SMK presviedčajú svojich voličov, aby podporili smeráka, teda člena strany, ktorá v parlamente pretlačila zákon namierený proti slovenským Maďarom, ktorý pripravuje občanov Slovenska o občianstvo. Divné spojenectvo, nemyslíte?

Ivan Kuhn je dobrá voľba aj pre voličov, ktorí hľadajú novú tvár v politike, no nechcú voliť úplne neznámeho človeka, bez histórie, bez politických skúseností, či človeka z pochybného zoskupenia, ktoré má krásne sľuby, no vzniklo len včera.

Ivan Kuhn nie je Košičan. Áno, čudný argument. Kraj však nie je len krajské mesto. Myslím si, že ako nekošičan, lepšie chápe situáciu ľudí v regiónoch kraja mimo mesta Košice. Na druhej strane dlhé roky pôsobil v Bratislave, takže vie, kvôli ktorým veciam musí cestovať do Bratislavy, aby ich v prospech kraja vybavil.

Slovensko potrebuje reálne bojovať proti rodinkárstvu, dohadzovaniu kšeftíkov kamarátom, prebyrokratizovanému úradovaniu, predraženým nákupom a mnohým ďalším neduhom. Tie bránia jeho rozvoju po všetkých stránkach fungovania spoločnosti. V Košickom kraji je možné začať na župnej úrovni voľbou toho správneho župana a poslancov.

Ak voliči v KSK odolajú masírovaniu mozgov médií, ktoré preferujú vybraných kandidátov, nenechajú sa kúpiť nesplniteľnými sľubmi a gulášom a dajú hlas  Ivanovi Kuhnovi, dostanú  župana, ktorý nebude kradnúť a plytvať peniazmi župy. Verejné obstarávania bude robiť transparentne a hospodárne. Bude ochraňovať ľudí, ktorí sa postavia korupcii, klientelizmu, rodinkárstvu, či partokracii. Stredné školy, domovy dôchodcov, divadlá, galérie, múzeá, knižnice, prímestská doprava  budú fungovať lepšie,  cesty II. a III. triedy v kraji sa začnú rekonštruovať a nielen plátať, ako doteraz a aj tie nešťastné eurofondy sa začnú čerpať zmysluplnejšie.

Čo môžete stratiť, keď 9.novembra zakrúžkujete meno Ivan Kuhn? Nič, horšie to už nebude, ako teraz za SMERákov. A čo môžete získať? Zmenu fungovania prostredia, v ktorom žijete a  teda dôvod, dať ešte šancu vášmu životu prežiť ho v krajine, kde ste sa narodili.

Ak máte známych, ktorí by chceli voliť, no ešte nevedia koho, pomôžte im sa rozhodnúť. Prepošlite im prosím tento blog.

PS1: Ak chcete diskutovať, tak nech sa páči na Facebook stránke Ivana Kuhna (link viď. bod 4 vyššie v texte), nech viem, kto píše.

 

PS2: Volebné moratórium pre internet ani tlačené médiá neplatí!

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Érsek sa rozhodol, bratislavské letisko chce dať do prenájmu

Minister predložil návrh na 30-ročnú koncesiu letiska.

SVET

Čoraz viac utečencov mieri na sever Európy cez Slovensko

V Rakúsku vojaci pomáhali pri klasickej policajnej činnosti.


Už ste čítali?