Fico už robí z ľudí idiotov?

Autor: Peter Frasch | 2.8.2012 o 8:10 | Karma článku: 15,91 | Prečítané:  2122x

Cynickosť, akou Fico ničí túto republiku je ohromujúca. Čo je však ešte horšie, premiér tejto krajiny ani len netuší, čo má robiť! Pláta diery v rozpočte ničením dôchodkového systému machináciami s percentami v druhom pilieri. A potom cynicky ponúka diskusiu o zvyšovaní percent za podmienky vyrovnaného štátneho rozpočtu! Toto hovorí človek, ktorý ešte aj v časoch rekordného rastu slovenskej ekonomiky a príjmov štátu bol schopný zadlžovať budúce generácie. Ako môže takýto výraz opustiť jeho ústa? Však tento politik robí zo všetkých ľudí krajiny pod Tatrami idiotov! Nielen zo SMERákov.

Fico cíti, že so škrtením druhého piliera to preháňa. No nie preto, žeby si by uvedomoval, že jeho návrhy sú zlé. Ale preto lebo cíti, že nimi hnevá ľudí a tých menej s problematikou zoznámených, privádza do neistoty, keďže  aj oni si uvedomujú, že ich chce pripraviť o ich vlastný majetok na dôchodkových účtoch a tiež, že peniaze platené štátu na odvodoch sú vyhodené cez okno, lebo im v starobe absolútne nepomôžu. Štátne dôchodkové systémy v mnohých krajinách skolabovali, tak ako na Slovensku. Bez dotácii zo štátnych rozpočtov a zvyšovania veku do dôchodku by už dnes dôchodcovia dostávali o dosť nižší dôchodok ako reálne dostávajú. Cca. o 20%! Výdavky fondu starobného poistenia Sociálnej poisťovne sú v roku 2012 4.814 miliónov eur, no dotácia (v prípade neexistencie 2.piliera) by bola 919 miliónov eur. To je 19,1 % peňazí, ktoré by dôchodcovia nedostali už dnes!

Perla z úst ministra Richtera o tom, že zmeny pomeru odvodov nebude mať vplyv na výšku dôchodku občana je prejavom maximálnej nekompetentnosti tohto človeka. Politické kecy namiesto argumentov. Inak by sa oháňal analýzami pred novinármi, akú super vec on presadzuje. Absurdnosť jeho výroku vysvetľuje iný bloger/novinár tu.

Ak by si ľudia uvedomovali, aký skutočný dosah budú mať Ficove zmeny, námestia by ich boli plné. No hmla budúcnosti je dosť hustá, aby životy budúcich dôchodcov mohol ničiť bez významnejšieho odporu verejnosti. Že aký? Znižovanie dôchodkov! Ak ďalej bude Fico plieniť republiku a dôchodkový systém, Slovensko padne do dlhovej pasce a inak ako znižovaním dôchodkov to skončiť nemôže. Tak ako to skončilo aj v iných krajinách.

Fico robí neskutočný chaos v tejto republike. Vymýšľa všakovaké spôsoby, kde by koho ošklbal. Nemá žiadnu víziu Slovenska, nesleduje žiadne princípy vo svojej politike. A to sme len na začiatku volebného obdobia. No už teraz je možné vidieť akou cestou vedie Slovensko. Maďarskou, Orbánovou! Z Fica sa stáva orbánovec, jak vyšitý!

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Érsek sa rozhodol, bratislavské letisko chce dať do prenájmu

Minister predložil návrh na 30-ročnú koncesiu letiska.

SVET

Čoraz viac utečencov mieri na sever Európy cez Slovensko

V Rakúsku vojaci pomáhali pri klasickej policajnej činnosti.


Už ste čítali?